Měsíc radosti: 31 krůčků ke štěstí – Ranghild Bang Nes


Smíšené pocity. Při čtení knihy se obrňte trpělivostí, autorka je svým způsobem ukecaná, odbíhá od tématu. Kapitolu 8 s názvem Pětice pro každý den jsem četl víceméně dvakrát, marně jsem hledal tu petici pro každý den, nakonec jsem to vzdal a četl dál. Až při čtení pozdějších kapitol jsem pochopil, že následujících 5 kapitol popisuje tu pětici, která v té úvodní kapitole nebyla ani vyjmenovaná. Kniha má seznam literatury, ale v textu žádný odkaz nenajdete, takže nějaké ověřování faktů je velmi ztíženo. Pokud tohle vše překousnete nabídne vám kniha 31 témat věcí, které přispívají ke štěstí nebo se nějak štěstí týkají. Mnohé znám či dokonce používám, takže nebojte se inspirovat, štěstí lze nalézt doslova na každém kroku, v každé situaci, stačí se jen pozorně dívat. Pokud se vám nedaří, kniha vám právě pomůže lépe se dívat.

Měsíc radosti: 31 krůčků ke štěstí

Oficiální popis: Je prokázáno, že i drobné pravidelné pozitivní zkušenosti vedou ke zlepšení zdravotního stavu, prohloubení přátelských vztahů a prodloužení života. Radost funguje jako protiváha stresové zátěže a zmírňuje úzkosti a obavy. V 31 kapitolách knihy najdeme postoje a činnosti směřující k vyrovnání, uklidnění, vděčnosti a vůbec pozitivnějšímu přístupu k životu. Kde všude lze štěstí hledat a najít: Dá se mu vůbec naučit? Jak přerámovat každodenní zkušenosti, aby se z nich staly zdroje štěstí? Text nabízí množství aktivit vedoucích ke štěstí, jako je navazování méně hlubokých vztahů v běžném životě, mindfulness, neustálá zvídavost, dávání a přispívání, vděčnost, přijetí, docílení stavu flow a samozřejmě pobyt v přírodě, vytváření „mentálního alba šťastných vzpomínek“, obměňování, hravost a pokorný přístup k životu.
Ragnhild Bang Nes vyučuje psychologii na univerzitě v Oslu. Působí také v norském Ústavu pro výzkum veřejného zdraví, kde se již téměř 20 let věnuje výzkumu štěstí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *