Hypersenzitivní děti – laskaví poslové univerza – Antje Gertrud Hofmann


Kniha je značně ezo, reinkarnace, duše. I když odhlédnu od toho, v knize je spousta informací, bez odkazu, bez argumentace, prostě jen tak. Nutno dodat, že mnoho z nich znám, souhlasím, nicméně další vím, že jsou překonané, takže těžko usuzovat na pravdivost těch pro mě neznámých. Autor místy přechází do pluralis majestatis. Kniha se dobře čte. Nicméně celkově, kdybych ji nečetl, o nic bych nepřišel, naopak ztratil jsem čas čtením.

Hypersenzitivní děti - laskaví poslové univerza - obálka knihy

Oficiální popis: Kniha Hypersenzitivní děti má vysoký potenciál stát se žádanou knihou o výchově dětí. Autorka nabízí netradiční pohled na výchovu přecitlivělých dětí, které tradiční pedagogika považuje za vývojově opožděné nebo s poruchou učení. Hofmannová tyto diagnózy posuzuje jako mylné, sama vyslovuje diagnózu syndromu HSC, tedy syndromu hypersenzitivního dítěte.
Proč syndrom? V dnešním přetechnizovaném světě není pro rozvoj intuitivních schopností těchto jedinců příliš místa, ba nejsou žádané, dokonce jsou ve školách cíleně potlačovány, protože vlastnosti hypersenzitivních dětí neodpovídají dnešnímu ideálu výkonného a učenlivého jedince.
Kniha Hypersenzitivní děti je psána laskavě a vstřícně vůči čtenáři, populárním jazykovým stylem, v samotném závěru publikace jsou uvedeny případové studie a relaxační cvičení pro přecitlivělé děti i dospělé.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *