Emoční kód – Jak uvolnit vaše uvězněné emoce a dosáhnout dobrého zdraví, lásky a štěstí – Bradley Nelson


Pro mnoho lidí bude tato kniha příliš „ezo“. Další odradí americký styl „reklamštiny“. Další odradí náboženská víra autora. Zbytek odradí léčení přes zástupce nebo na dálku. Věci jako, že elektromagnetické pole sahá x stop od těl beru jako „praktickou“ (dez)informaci. I dělení emocí na pozitivní a negativní beru jako zjednodušování. Já knihu doporučuji číst lidem, co jsou citliví na placebo/nocebo efekt.
To, že lidé se předkloní k pozitivním věcem a odkloní od negativních, odporných věcí jsem četl i v seriózních knihách. Na druhou stranu testovat subjekt, který se ani nedotýká zkoumané osoby, považuji za fungující čistě pomocí placebo efektu. A k témuž se přikláním při testování dotykem. Na druhou stranu, i kdyby celá metoda měla „jen“ účinnost placeba, za mě je to dost velký rozsah možné účinnosti, aby to dávalo smysl zkusit, pokud máte dlouhodobé marně léčené problémy. I když samozřejmě metoda bude zatížena relativně velkou chybou danou omylností, vírou v metodu – sám autor mluví o negativním vlivu např. dehydratace (stačí se napít) nebo i potištěného trička (stačí vysvléct, zakrýt), stále dává smysl. I kdyby se jednalo jen o vliv toho, že díky této metodě si uděláte čas na zamyšlení, přiznání si emocí, vyřešení emocí z minulosti, stále to dává smysl. A opravdu nemohu vyloučit to, že pomocí metod popsaných v knihách lze nějak vytáhnout informace z vašeho podvědomí, dokonce si myslím, že kdybych tomu věnoval čas (a měl motivaci), tak bych to zvládl. A i kdyby to bylo jen placebo, i tak dobrá metoda, která nemusí mít žádné vedlejší účinky.

Emoční kód – Jak uvolnit vaše uvězněné emoce a dosáhnout dobrého zdraví, lásky a štěstí - obálka knihy

Oficiální popis: V Emočním kódu známý holistický lékař a přednášející Dr. Bradley Nelson zručně odhaluje vnitřní působení podvědomé mysli. Odhaluje, jak emočně vypjaté události z naší minulosti nás stále mohou pronásledovat ve formě „uvězněných emocí“: emoční energie, které doslova obývají vaše tělo.
Dr. Nelson jasně a stručně vy
světluje, jak mohou uvězněne emoce vytvařet bolest, špatne fungovani a nakonec i nemoc. Navíc uvězněné emoce mohou dramaticky působit na to, jak přemýšlíte, jaká rozhodnutí děláte a jak úspěšní budete.
Možná nejdůležitější objev, jaký Dr. Nelson udělal, je, že uvězněná emoční energie se častokrát soustředí kolem srdce a vytváří tak „Zeď kolem srdce“, která vám může bránit ve svobodném dávání a přijímání lásky.
Emoční kód je mocný a jednoduchý způsob, jak se zbavit neviditelné zátěže. Uvolnění uvězněných emocí má často za následek, že náhle mizí fyzické problémy, projevy sebepoškozování a opakované těžkosti ve vztazích.
Zaplněn skutečnými příklady z celého světa z mnoha let klinické praxe Dr. Nelsona Emoční kód je pozoruhodný a spolehlivý nový způsob, který se stal okamžitým vzorem pro sebeléčení.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *